4 YILDIR SADECE PLANLANIYOR!

Yıl 2022! Anadolunun Göbeğinde Bir Şehir. Kayseri’nin Develi İlçesine Bağlı ve Belli Bölgelerinde Kanalizasyon Hattı Olmayan Bir Mahalle!

Develi Gazi Mahallesi!

Bundan tam 4 yıl önce gerekli mercilere gerek yazılı dilekçe gerek sözlü konuşmalarla bu konuyu dile getirmemiz neticesinde. Kayseri Develi Kaski Bölge Müdürlüğünden alınan cevaplar neticesinde 2019 yılının altyapı planına dahil edileceği söylenmişti yıl bitti iş bitmedi! 2020 yılının altyapı planına dahil edilecek denildi yıl bitti iş bitmedi! 2021 yılında yeniden gündeme getirdik kot farkının bulunduğunu ve ana hatta balanamayacağını, sarıcanın hattına başanacağını ve 2021 yılının altyapı planına dahil edildiğinin cevabını aldık ama yine yıl bitti iş bitmedi!

İş bitmedi diyoruz ya işe hiç başlanmadı yanlış anlaşılmayalım!

Bahsi gecen kanalizasyon sorunu okul caddesi boyunca 30-40 hanenin altyapısı yok! Pis sular Foseptik çukuruna dökülüyor.

Şimdi yıl 2022! Buradan önce Kayseri Büyük Şehir Belediye Başkanına, Develi Belediye Başkanına, Kaski Genel Müdürüne, Develi Kaski Genel Müdürlüğü Yetkililerine yeniden çağrı yapıyoruz!

Her yıl altyapı planına dahil edilen ama nedense 4 yıldır nasıl bir plandır anlayamadık ne başlanılıyor nede olumlu sonuçlanıyor!

2022 yılıda bitmek üzere acaba Gazi Mahallemizin bu sorunu ne zaman hangi yılda yapılacaktır! 2023 yılınımı bekleyelim!

Develi Gazi Mahallesi Yönetimi