ESKİ VEKİL MUSTAFA ŞAHİN TOPRAĞA VERİLDİ!

Anavatan Partisi (ANAP) 17’nci ve 18’inci dönem KAYSERİ Milletvekili Mustafa Şahin’in 10.12.2019 Tarihinde Vefat Etmişti.

1943 yılında Kayseri’de doğdu. A.Ü. Ziraat Fakültesi ve İktisadi Ticari İlimler Akademisinde eğitim gördü. ABD Oregon Corwallis Üniversitesinde bulundu.Meksika Araştırma Enstitüsünde araştırmalar yaptı. 7 yıl kamu hizmeti yaptı. 1980 yılında Teknik ve Sanayi Keçeleri Üretimini gerçekleştirdi. Bu kuruluş halen alanında Türkiye’de tek Avrupa’da 7. sırada olup, 1999 yılında Avrupa kalite ödülü almıştır.

1983-1991 yılları arasında ANAP Kayseri Milletvekilliği yapan Şahin, TOSYÖV’ün kuruluş çalışmalarını ve Başkanlığını yaptı.

Cenaze namazı 11.12.2019 ÇARŞAMBA ANKARA/Kocatepe Cami’nde kılındı. İkindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazına Şahin ailesinin yanı sıra ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi ve çok sayıda partili katıldı.

Şahin’in naaşı ANKARA/Karşıyaka Mezarlığı’na defnedildi. Kocatepe Camii’nde düzenlenen cenaze törenine TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran da çelenk gönderdi.

Bir cevap yazın