GAZİ MAHALLEMİZDE CUMA NAMAZI…

CUMA NAMAZI CEMAAT İLE BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE BULUNAN CENAZE ALANINDA KILINACAKTIR DİYE AÇIKLANMIŞTI!.
FAKAT DEĞİŞTİRİLDİ!

Korona virüs önlemleri kapsamında bir süredir camiler toplu ibadete kapalı konumda yer alıyordu. Covid-19 ile birlikte ‘ yeni normalleşme ’ için bazı kararlar alınmaya başlanmış ve kararların uygulanacakları tarihler duyurulmuştu. Alınan kararlardan biri de camilerin ibadete açılışı ile ilgili olmuştu.

29 Mayıs Cuma günü belirlenecek kurallar çerçevesinde öğle, ikindi ve cuma namazlarının camilerde cemaatle kılınabileceği kararı alınmıştı.
Fakat bulunan alanın olumsuz koşulları neticesinde Cuma Namazı Gazi Mahallesi Düğün Salonu Bahçesinde kılınma kararı ile değiştirilmiştir….

Bu nedenle mahallemizde bulunan camilerimizde cuma namazı belediye binamız önünde bulunan cenaze alanında toplu olarak kılınma kararı alınmıştır.

Diğer vakitlerde ( öğle ve ikindi ) camilerde sosyal mesafe kuralına uygun olarak cemaatle birlikte mahalle camilerimizde kılınacaktır… Diğer vakitlerde ise (sabah,akşam,yatsı) cami ve mescitler cemaatin namaz kılmaları için açık tutulacaktır…

BU KAPSAMDA RİCAMIZ LÜTFEN YAPILAN UYARILARA VE KURALLARA UYARAK VE SOSYAL MESAFEMİZE DİKKAT EDEREK CAMİLERİMİZE RİAYET EDELİM…

Bir cevap yazın