KİMSESİZ KÖY! OLMAK İSTEMİYORUZ!

Kimsesiz köy evet yanlış duymadınız kayseri develi ilçesine bağlı gazi mahallesi olarak bilinen gazi köyümüz ne yazık ki kimsesiz!

Büyükşehir yasası gereğince belde belediyeleri tamamen kapatılmıştı ve bu nedenle bizim gazi belediyemiz de yasa kapsamı içerisine girdiği için tamamen kapatılıp develi belediyesine bağlanmış olup mahalle konumuna gelmişti.

İşte her şey bu zamandan sonra başlamış oldu. Düşündük ki ilçe belediyesine bağlandık büyük bir köyüz, daha iyi hizmet alabiliriz, daha iyi hizmet gelir diye düşündüğümüz köyümüze ne yazık ki 2014 yılından bu yana yani belediyemiz kapandığı günden buyana nedense tam anlamda yeteri kadar hizmet alamadık!

Her seçime yakın zamanlarda yetkililer mahallemizi ziyaret ediyor isteklerimizi, önerilerimizi, dileklerimizi dinliyor bizlere yapacakları vaatleri anlatıyor ve bunların karşılığında söz veriyor.

Ama taki seçim bitene kadar! seçim bitip seçimi kazanıp o koltuğa oturduktan sonra her şey çok farklı oluyor. Son zamanlarda develi belediyesinin sosyal medya hesaplarını takip ediyorsanız sürekli kırsal mahallelerde yapılan hizmetlerini hemen hemen her gün paylaşıyorlar.

Ama nedense bu yapılan hizmetlerin içerisinde gazi mahallemiz yok! Evet yanlış duymadınız her gün farklı noktalarda paylaşım yapılıyor ama bu yapılan hizmetlerin içerisinde hiç gazi mahallemiz adı geçmiyor çünkü hizmet yok yapılan bir şey yok ortada!

Her yere halı saha yapılıyor çocuğun olmadığı yerlere halı saha yapılıyor! 50 hanelik 100 hanelik mahallelere halı saha yapılıyor ama Biz sözünü aldığımız halde 850 hanelik gazi köyümüze yapılan bir şey yok!

Bu paylaşımlarının ekran görüntülerini sizlerle paylaşacağız ve şimdi şunu yetkililere soruyoruz %85’e yakın oy aldığınız bir köyde neden hizmet yok!

Durum biz açıklayalım düşünceniz şudur! Nasıl olsa her dönem gazi mahallesinden %80 – 85 oranında oy alıyoruz öyle de alıyoruz böyle de alıyoruz düşünceniz bu ise yazıklar olsun.!

Bu isteklerimiz defalarca dile getirildi fakat bu mahalle halkı ile değil muhatap bir yetkili ile olması gereklidir. Sayın muhtarımıza sesleniyoruz. İsteyin istemeden utanmayın bir kere istediniz mi olmadı mı bir daha isteyin usandırana kadar bıktırana kadar isteyin lütfen!

Duyduğumuza göre köyünüze doğal gaz getirdik daha ne istiyorsunuz diyorlarmış yetkililer biz de cevaplıyoruz evet yapandan da yaptırandan da Allah razı olsun belediyecilik anlayışı hizmet anlayışıdır sen hizmet yaparsan biz taktir ederiz. Evet köyümüze doğal gaz geldi her yer kazıldı sonunda ne oldu her yer çamur içerisinde çukur içerisinde.

Defalarca dile getirmemiz sonucunda yarım yamalak bir şeyler yapıldı. Şuan soracak olursanız çoğu yerimiz halen aynı hiç değişen yok!

Uzun lafın kısası diyeceğimiz o ki sosyal medya hesaplarınızdan kırsal mahallelerde yapılan çalışmalar arasında 1 tane gazi mahallemize yapılan hizmeti gösterin bize! neden gazi mahallemiz yok soruyoruz develi belediyesinin gazi mahallemizle alıp veremediği nedir.?

Bu yapmış olduğunuz hizmetlerden %85’e yakın oy alan gazi Mahallemiz ne zaman hizmet alacak acaba?

 

Bir cevap yazın