SULU KÖYDE SUSUZ YAŞAMAK!

Kayseri Develi Gazi Mahallemizde küçükbaş hayvancılık ile uğraşan besicilerimizin dağlarımızda hayvanlarını sulamaları için kullandıkları ve  yıllardır olan ve sürekli akan çeşme suyu yakın bir zamanda KASKİ yetkilileri tarafından kesilmiştir.! Koyuncu hemşerilerimiz bu durumdan çok mağdurdur. Köyümüzün zamantı ırmağından gelen ve çok büyük bir nimet olarak şükrettiğimiz ve dağlarımızdan geçen bu suyun içerisinde susuz kalmamız olacak gibi değil! BURADAN TÜM YETKİLİLERE SESLENİYORUZ! LÜTFEN BU İNSANLARIN SESİNE KULAK VERİN! SİZLER BU İNSANLAR SAYESİNDE KOLTUKLARINIZDA OTURUYORSUNUZ….

Geçtiğimiz günlerde Kayseri Büyük Şehir Başkanı Memduh Büyükkılıç sosyal medya hesabından;

( Hayvancılığa Tam 2 Milyon TL Değerinde Destek Sağlıyoruz! “Koyunlar Çoğalsın, Meralar Şenlensin!”  Büyükşehir Belediyesi olarak 11 ilçemizde toplam 55 ailemize, 1100 adet damızlık koyun ve koç dağıtımı yapacağız.) ifadelerini kullandığı bir paylaşımda bulunması görüyoruz ki sadece reklamda kalmıştır.🐑


Yakın bir zamanda dile getirilen ve yetkililer ile konuşulan bu konu adeta kaderine terk edilmiştir! Bir tek yetkili kişinin bile ilgilenmediği bu konu tekrar gündeme getirerek sesimizi duyuruyoruz. Sizlerden ricamız bu yazımızı her yerde paylaşın. 

Bir cevap yazın